051 3891 11 84 contact@raykahortash.com

شبکه ای اجتماعی و بازاریابی اینترنتی

شبکه ای اجتماعی و بازاریابی اینترنتی ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۳ votes

شما باید وب سایتی داشته باشید تا با استفاده از آن کسب و کارتان را ترویج و گسترش دهید. همچنین باید وب سایت خود را در فضای اینترنت تبلیغ کنید و با استفاده از روش های بازاریابی اینترنتی آن را به مردم نشان دهید. پس از این مراحل، نوبت به آن رسیده تا ترافیک ایجاد نموده و کسب و کار خود را تبلیغ کنید.

Online Marketing

اما کمی عجیب به نظر می رسد، نه؟
مشکل اینجاست که تقریبا میلیون ها و یا میلیاردها وب سایت وجود دارند که زمینه کاری مرتبطی با شما دارند و به بازاریابی اینترنتی اهمیت می دهند. همه این وب سایت ها تلاش می کنند تا برترین باشند و در بین این همه وب سایت راحت تر پیدا شوند.

به این منظور ۴ مورد مهم وجود دارد که باید آن ها را به یاد داشته باشید:

 • سایت شما باید به راحتی قابل استفاده باشد. از تمامی لینک ها گرفته تا تمام منوها.
 • بازدیدکنندگان باید بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند. اطلاعات ارتباطی خود را به درستی و کامل در سایت خود قرار دهید.
 •  استفاده بیش از حد از تصاویر فلش، چشمک زن و … گرافیک های آزار دهنده قاتل وب سایت شما است. چرا؟
 • بیشتر افراد وقتی سایتی را برای بازدید انتخاب می کنند، پشت گرافیک، طراحی و تصاویر زیبایی که دارد به دنبال اطلاعات مفیدی می گردند که به خاطر آن به وب سایت شما آمده اند.
 •  شما باید به طور مرتب محتوای سایتتان را به روز کنید. با به روز رسانی محتوای سایت، شما قادر خواهید بود بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنید.

 

بازاریابی اینترنتی از طریق رسانه های اجتماعی

با توجه به رایج شدن شبکه های اجتماعی و تأثیر آن ها در پیشرفت یک کسب و کار، اختصاص دادن منابع مالی برای بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی نه تنها هزینه اضافی به حساب نمی آید، بلکه یک ضرورت است. برای مدیریت و پیشبرد بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی، نیاز به برنامه ای محکم و استوار است که توسط فردی حرفه ای و خبره مدیریت شود تا بتواند برند شما را ترویج دهد و با مشتریان و بازار هدف شما ارتباطی فعال و قوی بسازد.

بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی در بعدهای مختلفی دارای اهمیت است. از برند سازی گرفته تا افزایش اعتماد مشتریان، تبلیغات دهان به دهان مؤثر و افزایش دسترسی مخاطبان به برند.

همچنین تغییر در الگوریتم ها باعث افزایش اهمیت شبکه های اجتماعی نزد موتورهای جستجو شده است و تأثیر بسیار زیادی در محبوبیت شما نزد موتور های جستجو دارد.

آمارهای بدست آمده در زمینه بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی

یکی از بازاریابان اینترنتی اخیراً خبری را منتشر کرده است که نشان می دهد ۷۷% افراد، مایل به خرید از محصولات شرکتی هستند که مدیر عامل آن حضور فعالی در رسانه های اجتماعی دارد. علاوه بر آن ۹۴% مشتریان که شاهد حضور برند مورد نظر خود در رسانه های اجتماعی بوده اند، تصویر بهتری از آن برند در ذهن خود دارند و اعتبار آن برند نزدشان بالاتر است. همچنین ۸۲% کارمندانی که از طریق رسانه های اجتماعی با مدیران شرکت خود در ارتباط هستند، اعتماد و وفاداری بالاتری به مدیران خود دارند.

و اگر شما نگاهی به آمار استفاده از رسانه های اجتماعی بیندازید، در خواهید یافت که چرا بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی مهم است و باعث افزایش تعامل کسب و کار شما با مشتریانتان خواهد شد.

 • یک نفر از هر ۹ نفر در کره زمین، کاربر فیسبوک می باشد.
 • بیش از ۲۵۰ میلیون نفر، از طریق موبایل های خود به فیسبوک می آیند.
 • هر ماه ۳۰ میلیارد قطعه محتوا (متن، عکس، ویدئو) در فیسبوک به اشتراک گذاشته می شود.
 • روزانه حدود ۵۰۰٫۰۰۰ نفر به کاربران توییتر افزوده می شود.
 • به طور میانگین روزانه حدود ۱۵۰ میلیون توییت در توییتر به اشتراک گذاشته می شود.
 • یوتیوب ماهانه ۴۹۰ میلیون بازدید کننده دارد.
 • ماهانه ۲٫۹ میلیارد ساعت در یوتیوب زمان سپری می شود. ( که معادل ۳۲۶ هزار و ۲۹۴ سال است.)
 • در ۶ ماه اخیر، Pinterest بالغ بر ۴۰۰۰% رشد داشته است.
 • کاربران Pinterest تقریباً ماهانه ۱٫۵ ساعت در سایت می گذرانند.

همانطور که آشکار است، به سادگی می توان دریافت که شما به راحتی می توانید از طریق بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی، مشتریانتان را همان جا که هستند ملاقات کنید.

 

home-sem-services

با توجه به این که تصاویر و ویدئوها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و طرفداران زیادی نسبت به متن دارند، راه بسیار خوبی است تا با استفاده از تصاویر، پیام کسب و کار خود را به مشتریانتان برسانید. با نگاهی به آمارهای منتشر شده مبنی بر افزایش استفاده از رسانه های مبتی بر تصویر مانند Instagram و یا Pinterest می توان دریافت که تصاویر از اهمیت و نفوذ بالاتری برخوردار هستند.

شما می توانید با استفاده از تصاویر به راحتی برند خود را در ذهن مشتریان و مخاطبانتان ثبت کنید. کاری که یک جمله و یا یک متن به ندرت از پس آن بر خواهد آمد.

کلید موفقیت در استفاده از تصاویر در شبکه های اجتماعی آن است که شما از منابعی غیر از منابع و تصاویر محصولاتتان استفاده کنید. یعنی شما باید از تصاویری استفاده کنید که به راحتی گویا و به یاد ماندنی باشد و در ذهن کاربر ثبت شود. تصاویری که برند شما را نشان دهد و از جانب آن با مشتریان حرف بزند. تصاویری که مشتریان را به سمت کسب اطلاعات بیشتر درباره برند شما تشویق و هدایت کند، بدون این که در آن تصویر از محصولی استفاده شده باشد.

سعی کنید از تصاویر زنده ای استفاده کنید که بتواند با کاربران ارتباط برقرار کند. تصاویری که به کاربر حس زنده بودن و فعال بودن برند را نشان می دهد.

 

رسانه های اجتماعی و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

طی مطالعات اخیر منبع Hubspot، جستجو و نتایجی که از طریق آن بدست می آید، مؤثرترین ابزار بازاریابی اینترنتی درون گرا یا inbound marketingمی باشد. بازدیدکنندگانی که از طریق نتایج جستجو به سمت یک برند می آیند، حدود ۱۵% کل مشتریان را تشکیل می دهند که این درصد مساوی با درصد بازدیدکنندگان و ترافیک مستقیم بوده، اما ۹ درصد بیشتر از ترافیک ارجاعی از منابع دیگر، ۷ درصد بیشتر از جستجوی پولی یاPaid Search و ۲% بیشتر از بازاریابی اینترنتی برون گرا یا Outbound Marketing می باشد.

چیدن استراتژی و برنامه ای پایدار و قوی برای بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی نه تنها تأثیر مستقیمی بر نتایج موتور های جستجو دارد، بلکه منتهی به افزایش اعتبار شرکت و برند شما می شود.

یکی از رسانه های اجتماعی که تأثیر بسیار زیادی بر روی نتایج موتورهای جستجو دارد، Google+ است. بسیاری از کاربران آنطور که در فیسبوک یا توییتر حضور فعال دارند، در گوگل پلاس فعال نیستند. اما اطلاعاتی که الگوریتم های موتورهای جستجو از صفحات گوگل پلاس شما بیرون می کشند بسیار مهم بوده و تأثیر طلایی بر روی سئوی سایت شما و همچنین نتایج موتورهای جستجو دارد.

هر ماه ۸۵% کاربران اینترنت از موتور جستجو گوگل استفاده می کند. با استفاده از گوگل پلاس شما بصورت مستقیم اطلاعات و محتوای خود را به گوگل معرفی می کنید. گوگل پلاس، جزوی از رسانه های اجتماعی است که با بقیه آن ها تفاوت دارد و تأثیر بیشتری بر روی سئو و نتایج جستجو دارد. پس سعی کنید در برنامه ریزی برای بازارایبی اینترنتی کسب و کار خود از آن استفاده کنید.

بازاریابی اینترنتی از طریق رسانه های اجتماعی بسیار گسترده است و فقط به این معنی نیست که شما با ارسال سیگنال، مشتریانتان را به سمت برند خود بکشانید.

بازاریابی اینترنتی و استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای بازاریابی درون گرا که بعداً به تفصیل درباره آن سخن خواهیم گفت یعنی درگیر کردن کاربران با برند و ایجاد تعامل با آن ها برای ساختن یک ارتش و لشگری از مشتریان وفادار برای برند. شما با حضور در رسانه های اجتماعی به مشتریانتان این امکان را می دهید که هر کدام با برند شما ارتباط نزدیک داشته باشد و صدای شما را بشنوند.

مطمئن باشید که حضور شما در رسانه های اجتماعی می تواند اعتبار و شهرت برند شما را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد.

اگر تاکنون در رسانه های اجتماعی حضور نداشتید، سریع تقویم خود را بردارید و قرار ملاقاتی با یکی از متخصصان در زمینه بازاریابی اینترنتی و رسانه های اجتماعی ترتیب دهید و برای آن برنامه ریزی کنید.

Related Posts