051 3891 11 84 contact@raykahortash.com

ابزارهای SEO چیست؟

ابزارهای SEO چیست؟ ۳٫۶۷/۵ (۷۳٫۳۳%) ۳ votes

best-seo-tools-2012

در اینجا میخواهیم درباره ابزارهای SEO یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو صحبت کنیم و تعدادی از آنها را معرفی کنیم.

 

  • Keyword Suggestion پیشنهاد دهنده ی کلمات کلیدی: همانطور که در باال گفتیم کلمات کلیدی در جذب موتورهای جستجو نقش به سزایی دارند. شما میتوانید با استفاده از Keyword Suggestion کلمات کلیدی بهتر و جذاب تری را انتخاب کنید.
  • Google Rank Checker چک کننده ی امتیاز شما در گوگل: موتور جستجوی گوگل با محاسباتی خاص و دقیق به وب سایت ها امتیاز میدهید. هر چه امتیاز سایت شما در گوگل باالتر باشد ارزش سایت شما باالتر است.  معموال چک کردن این امتیاز آسان نیست اما این ابزار در بیشتر سایت های مرتبط با Tools SEO کار شما را آسان کرده و شما میتوانید به راحتی امتیاز خود را در گوگل چک کنید.
  • Link Popularity محبوبیت لینک: محبوییت لینک به شما نشان میدهید که در موتورهای جستجوی مختلف وقتی شما را جستجو میکنند چه تعداد نتیجه ظاهر میشود و جدیدن از این ابزار برای مقایسه کردن بین چند وب سایت استفاده می شود.
  • Search Engine Position وضعیت سایت شما در موتورهای جستجو: این ابزار هم تعداد نتایج جستجوی سایت شما را در موتورهای جستجوی بزرگ نمایش میدهد.

 

سایت های ارایه دهنده خدمات جستجو (Search) معموال هزاران و بلکه میلیونها نتیجه را باز میگردانند ولی عموما ۷ نتیجه در صفحه ی نخست دیده میشوند. آمار حاکی از آن است که تنها %۹۵ کاربران از صفحه های سوم به بعد نتایج را مرور میکنند. پس رسیدن به دهک اول یا همان (Top ten) هدف بسیاری از وب مستر ها و دارنگان سایتهای اینترنت است.

رتبه بندی جستجوگرها به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. عواملی همچون عنوان HTML صفحه ، متا تگ ها(ابرداده ها) ، کلمات کلیدی وسرانجام مکان و تکرار یا چگالی کلمه های مهم در جستجو

Related Posts